Мама купила 7 кг цукерок двох видів за ціною 20 грн і 25 грн. Скільки кілограмів цукерок кожного виду купила мама, якщо покупка коштує 150 грн?

СофикаКис СофикаКис    3   17.04.2021 11:14    1

Ответы
missstelmah2002 missstelmah2002  17.05.2021 11:17
Мама купила х-кг конфет первого вида.Тогда второго 7х кг, и из условия следует , что 20х+25(7-x)=150
20х+175-25х=175-5х=150=>5х=175-150=25
Х=5 7-х=2
ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Alexey2005201937 Alexey2005201937  17.05.2021 11:17

Відповідь:5 кг і 2 кг

Покрокове пояснення:

Нехай мама купила х кг цукерок одного виду і у кг цукерок іншого виду. За умовою х+у=7. За одні цукерки заплатила: 20х грн., а за інші 25у грн. Разом заплатила: 20х + 25у =150грн. Маємо систему рівнянь:

х + у =7

{

20х + 25у = 150

З першого рівняння: х = 7 - у

Підставивши це значення у друге рівняння, отримаємо:

20(7 - у) +25у = 150

140 - 20у +25у = 150

5у = 150 - 140

5у = 10

у = 10:5

у= 2кг цук., що коштували 25грн./кг

х = 7 - 2 = 5 кг цукерок по 20грн/кг

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Математика