Який максимальний об'єм водню (н.у.) можна добути із 0,1 моль
гліцеролу за реакцією з натрієм?

delmak delmak    3   27.05.2020 21:50    5

Ответы
Loooooper Loooooper  15.10.2020 10:19

Відомо: n(C3H5(OH)3)=0,1 моль

Знайти: m(H2)-?

Розв'язування

б

Складаємо рівняння реакції:

0,1 моль х л

2С3Н5(ОН)3 + 6Na -> 2С3Н5(ОNa)3 + 3Н2↑

2 моль 3•22,4 л

x=V(H2)=0,1 моль • 3•22,4 л : 2 моль=3,36 л

б

Складаємо рівняння реакції:

2С3Н5(ОН)3 + 6Na -> 2С3Н5(ОNa)3 + 3Н2↑

За рівнянням реакції n(C3H5(OH)3):n(H2)=2:3, тому

n(H2)=3•n(C3H5(OH)3):2=3•0,1 моль : 2=0,15 моль

V(H2)=n(H2)•VM=0,15 моль•22,4 л/моль=3,36 л

Відповідь: 3,36 л

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия