You are making pies to sell at a fundraiser. It costs $3 to make each pie, plus a one-time cost of $20 for supplies. You plan to sell the pies for $5 each. How many pies must be sold to break even?

Nikityha2012 Nikityha2012    3   20.05.2020 19:06    0

Ответы
ZigFinde ZigFinde  15.10.2020 03:05
You know what you need for a girl you can always get it and then you’ll get a new iPhone and iPhone then it would have been the iPhone XR 799$
ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Математика