Тема. Образ Аліси, світ її уяви і захопливі пригоди
Мета: продовжити знайомство з текстом твору «Аліса в Країні Див», звернути увагу на світ уяви і захопливі пригоди героїні в уявному світі; розвивати навички написання літературного диктанту, роботи з текстом, виразного читання, вміння виявляти фантастичні та реалістичні елементи, вдосконалювати логічне мислення дітей; виховувати уважних та вдумливих читачів.
Обладнання: текст повісті-казки Л.Керролла «Аліса в Країні Див», ілюстрації до твору, аудіозапис «Пісня Керролла» у виконанні В.Висоцького.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Перевірка раніше опанованих знань.
1. Літературний диктант
1) Чарльз Лутвідж Доджсон – це справжнє ім’я письменника … . (Льюїса Керролла)
2) Аліса Лідделл стала прототипом головної героїні твору … . («Аліса в Країні Див»)
3) Письменник віддав для опублікування лише … рукописний варіант. (третій)
4) За жанром твір «Аліса в Країні Див» є … . (повістю-казкою)
5) Різновид художньої літератури, який зображує нереальні події та явища, створені фантазією автора називається … . (фантастикою)
6) Про надзвичайну популярність в сучасному світі книги «Аліса в Країні Див», яка була написана ще в ХІХ столітті, свідчить велика кількість …, …, …, створених на її основі. (мультфільмів, кінофільмів, комп’ютерних ігор)
7) Події, описані у творі, починаються на … . (березі річки)
8) Королівський двір у цій книзі асоціюється з … . (колодою карт)
9) Твір «Аліса в Країні Див» тісно пов'язаний із … письменника. (біографією)
10) У багатьох подіях та героях твору можна впізнати Англію … доби. («вікторіанської»)
11) Книга «Аліса в Країні Див» розрахована на два рівні сприйняття: … і … . (дорослий і дитячий)
12) «Аліса в Задзеркаллі) – це … книги «Аліса в Країні Див. (продовження)
Тема. Образ Аліси, світ її уяви і захопливі пригоди
Мета: продовжити знайомство з текстом твору «Аліса в Країні Див», звернути увагу на світ уяви і захопливі пригоди героїні в уявному світі; розвивати навички написання літературного диктанту, роботи з текстом, виразного читання, вміння виявляти фантастичні та реалістичні елементи, вдосконалювати логічне мислення дітей; виховувати уважних та вдумливих читачів.
Обладнання: текст повісті-казки Л.Керролла «Аліса в Країні Див», ілюстрації до твору, аудіозапис «Пісня Керролла» у виконанні В.Висоцького.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Перевірка раніше опанованих знань.
1. Літературний диктант
1) Чарльз Лутвідж Доджсон – це справжнє ім’я письменника … . (Льюїса Керролла)
2) Аліса Лідделл стала прототипом головної героїні твору … . («Аліса в Країні Див»)
3) Письменник віддав для опублікування лише … рукописний варіант. (третій)
4) За жанром твір «Аліса в Країні Див» є … . (повістю-казкою)
5) Різновид художньої літератури, який зображує нереальні події та явища, створені фантазією автора називається … . (фантастикою)
6) Про надзвичайну популярність в сучасному світі книги «Аліса в Країні Див», яка була написана ще в ХІХ столітті, свідчить велика кількість …, …, …, створених на її основі. (мультфільмів, кінофільмів, комп’ютерних ігор)
7) Події, описані у творі, починаються на … . (березі річки)
8) Королівський двір у цій книзі асоціюється з … . (колодою карт)
9) Твір «Аліса в Країні Див» тісно пов'язаний із … письменника. (біографією)
10) У багатьох подіях та героях твору можна впізнати Англію … доби. («вікторіанської»)
11) Книга «Аліса в Країні Див» розрахована на два рівні сприйняття: … і … . (дорослий і дитячий)
12) «Аліса в Задзеркаллі) – це … книги «Аліса в Країні Див. (продовження)
Объяснение: