Знайти масу солі,яка утвориться при зливані розчину,що містить 39.2 г ортофосфатної кислоти і розчину,що міст. 44г naoh.

мария1965 мария1965    3   22.05.2019 12:00    2

Ответы
arioom arioom  17.06.2020 21:44

Дано:

m(H3PO4) = 39.2 г

m(NaOH) = 44 г

m(Na3PO4) - ?

H3PO4 + 3NaOH = Na3PO4 + 3H2O

n(H3PO4) = m/M = 39.2/98 = 0.4 моль

n(NaOH) = m/M = 44/40 = 1.1 моль

n(NaOH) = 0.36 моль по уравнению и находится в недоставтке

n(H3PO4) = 0.4 моль в избытке.

m(Na3PO4) = n*M = 0.36*164 = 59.04 г.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия