W=(N*Ar)/Mr*100% w- массалық үлес

N- қосылыстағы элементтің атом саны (индекс)

Аr- осы элементтің атомдық массасы

Мr- берілген қосылыстың молекулалық массасы

Мысал: АІ2О3 берілген құрамындағы элементтердің массалық үлесін табу

Қосылыстың молекулалық массасын табу:

Мr(АІ2О3)= 27*2+16*3= 54+48=102

Алюминийдің массалық үлесін табу:

W(АІ) =(27*2)/102*100%=52,9%=53%

W(О)=100-53=47%

Тапсырма: Берілген заттардағы элементтердің массалық үлесін тап: NО2, СаСІ2 , Н2SО4

Frezzen Frezzen    3   23.09.2020 03:53    3

Другие вопросы по теме Химия