В основі створення димових завіс лежать реакції що описуються такою схемою P -> P2O5 -> HPO3 Визначити масу 10% розчину метафосфатної кислоти що може утворитися з 97г фосфору

joseska228 joseska228    3   01.11.2020 18:40    1

Ответы
Olga2907 Olga2907  01.12.2020 18:41

Уравнение реакции: Р2О5 + 3Н2О = 2Н3РО4.

Находим количество вещества оксида фосфора:

v(P2O5) = 285 г : 142 г/моль = 2,007 моль.

Количество вещества ортофосфорной кислоты в 2 раза больше, т.е. v(H3PO4) = 4,014 моль.

Находим массу ортофосфорной кислоты:

m(H3PO4) = 4,014 моль * 98 г/моль = 393,372 г.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия