ів! Невідома речовина містить 63,2% Оксигену і Hітроген. Відносна молекулярна маса ціеї речовини дорівнює 76, Визначте формулу ціеї речовини.​

barbarask1 barbarask1    3   20.01.2021 19:22    1

Ответы
Арбузярик Арбузярик  20.01.2021 19:30

1. Спочатку через відносну густину знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

< var > Mr(C_xH_yO_z)=D_{H_2}(C_xH_yO_z)\cdot{Mr(H_2)=37\cdot{2}=74 < /var >

2. А тепер,вивівши з формули обчислення масової частки елемента у речовини n - кількість атомів елемента,почергово знайдемо кількість атомів Карбону, Гідрогену

і Оксигену:

а) n(C)=Mr(C_xH_yO_z)*(C)/Ar(C)*100%=74*64,9/12*100=4

б)n(H)=Mr(C_xH_yO_z)*w(H)/Ar(H)*100%=74*13,5/1*100=10

в) n(O)=Mr(C_xH_yO_z)*w(O)/Ar(O)*100%=74*21,6/16*100=1

Ось і виходить формула:< var > C_4H_{10}O < /var ><var>C

4

H

10

O</var> або < var > C_4H_9OH < /var ><var>C

4

H

9

OH</var> -це бутанол.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
ruslanchiksmirozrw6o ruslanchiksmirozrw6o  20.01.2021 19:30

W(N) = 100 - 63,2 = 36,8%

16X 63,2 %; X = 3,95

14Y36,8%; Y = 2,63

n(N) : n(O) = 2,63 : 3,95 = 1 : 1,5 = 2 : 3

Mr(N2O3) = 14*2 + 16*3 = 76/

формула оксида - N2O3

Объяснение:

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия