решить задачи 1. Розрахуйте об'єм розчину Al2(SO4)3, ω=25%, ρ =1,4 г/мл для приготування 500 мл розчину з C1/6( Al2(SO4)3) = 0,06 моль/л. Розрахувати масову частку і молярну концентрацію одержаного розчину. (Густина одержаного розчину ρ=1 г/мл).
2. При частковому випаровуванні із 800 г розчину калій хлориду з масовою часткою солі 30% видалили 200 мл води. Визначте масову частку солі в утвореному розчині.
3. Обчисліть масу натрій сульфату, яку необхідно додати до 200 г 15% розчину солі, щоб одержати розчин Na2SО4 з масовою часткою розчиненої речовини 25%.
4. Яку масу кальцій нітрату тетрагідрату потрібно добавити до 200 г розчину кальцій нітрату з масовою часткою солі 0,15, щоб одержати розчин з масовою часткою 38%? 5. У 200 г води розчинено: 1) 31 г карбаміду СО(NН2)2; 2) 90 г глюкози С6Н12О6. Чи будуть температури кипіння цих розчинів однакові? Висновок підтвердіть розрахунком температур кипіння цих розчинів. (Ке) = 0,520.
6. Визначте температуру замерзання розчину 500 мл (ρ = 1,26 г/см3) гліцеролу С3Н5(ОН)3 у 4 л води. КкрН2О = 1,860.