Рівень 4 1. Спалили вуглець масою 96 грам. Який об*єм та кількість речовини
вуглекислого газу утворилося?
2. Фосфор кількістю речовини 2 моль спалили в атмосфері кисню. Який
об*єм кисню витратився? Яка маса та кількість речовини фосфор (V)
оксиду утворилася?
3. Елемент А, що належить до головної підгрупи IV групи періодичної
системи елементів, утворює сполуку з Хлором, у якій масова частка
Хлору становить 92, 21%. Укажіть протонне число елемента А.
Продублював питання на фото.Будь ласка терміново треба!

лимон2509 лимон2509    2   20.12.2022 17:32    0

Ответы
Huysosimoy Huysosimoy  20.12.2022 17:33

ответ: відповів тільки на 3

1) Если массовая доля хлора в соединении 92,21%, то массовая доля элемента А равна 100 - 92,21 = 7,79%

2) Если элемент А принадлежит к 4 группе, то его соединение с хлором имеет формулу ЭCl₄.

3) Возьмем 1 молекулу этого соединения, тогда на долю хлора будет приходится 4*35,5 = 142 атомных единиц массы.

4)  Составляем пропорцию:

142 атомных единиц массы 92,21%

Х атомных единиц массы 7,79%

Х = 142*7,79/92,21 = 12

5) Смотрим в таблицу Менделеева: такую атомную массу имеет элемент карбон.

Порядковый номер карбона 6, значит и его протонное число (число протонов в ядре атома) равно 6.

ответ: протонное число 6

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия