При спалюванні 5,6 л вуглеводню утворилось 16,8 л вуглекислого газу і 18 г води. відносна густина за вуглекислим газом дорівнює 1. визначити молекулярну формулу речовини​

lllllkkkkkkk lllllkkkkkkk    1   13.12.2019 16:06    2

Ответы
hard26 hard26  10.10.2020 20:37

Vm = 22,4 л / моль

n (CO₂) = V (CO2) / Vm = 16,8 л / 22,4 л / моль = 0,75 моль,

в ньому міститься 12 х 0,75 = 9 грам вуглецю (з органічної речовини).

n (H₂O) = 18/18 = 1 моль. Тоді в воді міститься 1 х 2 = 2 грами водню (теж надійшов з органічної речовини).

Кількість речовини вихідної сполуки одно:

n = V / Vm = 5,6 л / 22,4 л / моль = 0,25 моль.

Тоді в 1 молі цієї речовини міститься 0,75 / 0,24 = 3 благаючи вуглецю і 2 / 0,25 = 8 моль водню.

Таким чином, це пропан С₃Н₈.

Відповідь: пропан, С₃Н₈

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия