Порошок ферум (іі) оксиду масою 7,65г з масовою часткою домішок 5% розчинили у нітратній кислоті масою 13,6г. яка маса утвореного ферум (іі) нітрату?

kottonkandy kottonkandy    3   28.09.2019 19:30    5

Ответы
Evelynimmortal Evelynimmortal  16.08.2020 23:59

Дано

m = 7.65 г

w(примесей) = 5% = 0.05

Решение

w(FeO) = 1 - 0.05 = 0.95

m(FeO) = mw(FeO) = 7.65 * 0.95 = 7.2675 г

n(FeO) = m(FeO) / M(FeO) = 7.2675 / (56 + 16) = 7.2675 / 72 = 0.1 моль

FeO + 2HNO3 = Fe(NO3)2 + H2O

n(Fe(NO3)2) = n(FeO) = 0.1 моль

m(Fe(NO3)2) = n(Fe(NO3)2)M(Fe(NO3)2) = 0.1 * (56 + 2 * 14 + 6 * 16) = 0.1 * 180 = 18 г

ответ: 18 г

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия