Обчисліть масу сульфатної кислоти, яку можна одержати з 40 г сульфур(vi)оксиду, якщо вихід реакції за масою складає 80%

mafa4334 mafa4334    3   02.09.2019 22:50    1

Ответы
max500va max500va  06.10.2020 13:26
Пишемо реакцію
SO3 + H2O = H2SO4
Рахуємо кількість речовини SO3
n = m / M = 40 / 80 = 0.5 моль
За рівнянням реакції сульфатної кислоти утворюється так само, тобто 0.5 моль
Рахуємо масу сульфатної кислоти
m = n * M = 0.5 * 98 = 49 г
Але це при умові 100%-вого виходу, тому робимо перерахунок на 80%
49 * 0.8 = 39.2 г
ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия