Обчисліть масу кальцій карбонату, що утвориться під час пропускання 5,6 л карбон (IV) оксиду (н.у.) крізь вапняну воду, у якій міститься 0,2 моль кальцій гідроксиду.

viakobchuk viakobchuk    2   28.11.2021 20:18    0

Ответы
mysenjor mysenjor  05.01.2022 01:04

Дано:

m(C6H12O6)=18 г

Знайти:

m(CaCO3)=?

Розв'язок:

Бродіння глюкози:

C6H12O6=2C2H5OH+2CO2+2H2O

M(C6H12O6)=180 г/моль, Vm=22.4 л/моль

n(C6H12O6)=18/180=0.1(моль)

V(CO2)=0.1x44.8=4.48(л)

Ca(OH)2+CO2=CaCO3+H2O

M(CaCO3)=100 г/моль

n(CO2)=4.48/22.4=0.2(моль)

m(CaCO3)=0.2x100=20(г)

Відповідь: масса кальцій карбонату 20 г.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия