Маслова часика нітрогену в одному з оксидів складає 30,43%. густина пари оксиду за гелієм дорівнює 23. встановіть молекулярну формулу оксиду.

Angeloc2567 Angeloc2567    2   12.07.2019 11:46    1

Ответы
smirnovigor smirnovigor  18.09.2020 11:54

Відповідь:

N2O4

Пояснення:

1) M = D (He) × M (He) = 23 × 4 = 92 г/моль

2) Складемо пропорцію:

92 — 100 %

30,44 — Z %

Z = 30,44 × 100 / 92 = 27,9 ≈ 28

Отже, робимо висновок, що в оксиді 2 атоми азоту, бо їх сумарна молярна маса дорівнює 28 г/моль, тому:

92 г/моль – 28 г/моль = 64 г/моль — припадає на 4 оксигени.

Перевіряємо:

M (N2O4) = 14 × 2 + 16 × 4 = 92 г/моль

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия