Хімічний елемент знаходиться у 5 групі, головній підгрупі. масова частка цього елемента дорівнює 230. визначте елемент.

Alena200302 Alena200302    3   30.09.2019 10:40    1

Ответы
Доминика12000 Доминика12000  09.10.2020 05:16

Дано: летка сполука ЕH4, w(H)=25% або 0,25.  

Знайти: елемент Е-?  

Розв'язання:

w(H)=4•Ar(H)/Mr(ЕH4), за умоваю задачі  4•Ar(H)/Mr(ЕH4)=0,25,

звідси Mr(ЕH4)=4•Ar(H)/0,25=4•1/0,25=16.

Mr(ЕH4)=Ar(Е)+4•Ar(H), Ar(Е)+4•Ar(H)=16,

звідси Ar(Е)=16-4•Ar(H)=16-4•1=12

Отже, шуканий елемент карбон С.

Перевірка: значення валентності неметалічних елементів у сполуках з Гідрогеном становить різницю між числом 8 і номером групи, у якій розміщений елемент. Валентність Е у сполуці IV, тому  8-x=4, x=8-4=4,  С - елемент 4 групи.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Химия