Знайти загальну потужність всього кола P, якщо загальна напруга дорівнює U = 100 В, опори резисторів дорівнюють R1 = 30 Ом, R2 = 10 Ом, R3 = 40 Ом, R4 = 20 Ом. Варіанти відповідей: 1. Р = 380 Вт; 2. Р = 840 Вт; 3. Р = 630 Вт; 4. Р = 420 Вт; 5. Р = 240 Вт;
Відповідь: 416,6
Пояснення:
Знайдем опір 4 резисторів по формулі, що на фото.
1+2, 3+4 послідовне зєднання, тому результати 40 і 60 ом. Далі між ними паралельне зєднання, тому
R загальне = 24 ом
Знайдем потужність:
Р=Uв квадраті/R
P=100*100/24=416,6