Трансформатор потужністю 10ква підключено до мережі 220в, напруга на вторинній обмотці при холостому ході дорівнює u2хх=130в. кількість витків вторинної обмотки w2=80. визначити коефіцієнт трансформації кт, кількість витків первинної обмотки w1, а також струми і1н та і2н.
w1/w2=k
w1=w2*k=80*1,7=136
I1=P/U1=10*10^3/220=45,5 A
I2=k*I1=1,7*45,5=77,4 A