2. Tіло масою 20 кг починають переміщувати по горизонтальній підлозі, тягнучи за мотузку . Протягом 2 с швидкість руху тіла досягла 4 м/с. Визначте (у ньютонах) силу натягу мотузки, якщо коефіцієнт тертя ковзання між тілом і підлогою дорівнюе 0,25, а мотузка розташована горизонтально. Вважайте, що g=10м/с2​

Feya2004 Feya2004    3   01.04.2020 20:45    0

Ответы
Leralove20051 Leralove20051  12.10.2020 12:19

Відповідь: 90 Н.

Объяснение:

Розв'язання

На тіло діють чотири сили : сила натягу мотузки ,сила тертя ковзання пруж, сила тяжіння тяж, сила нормальної реакції опори .

Запишемо рівняння другого закону Ньютона:

+ тертя + тяж +  = m.

Спроектуємо це рівняння на осі координат:

OX: Т - Fтертя = mа, (1)

OY: N - Fтяж = 0. (2)

Запишемо формули для визначення сил та прискорень руху:

Fтяж = N (3)

Fтяж = mg (4)

a =  (5)

З рівнянь (2) і (4) маємо:

N = Fтяж = mg  Fтертя = N = mg .

Підставимо вираз для сили тертя у формулу (1) і, враховуючи, що а = , отримаємо:

Т = Fтертя + mа = мmg + m.

Тіло почало рухатися зі стану спокою, тому v0 = 0 . Отже,

T = 0,25 ∙ 20 ∙ 10 + 20 ∙  = 50 + 40 = 90 (Н).

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Физика