2. Массасы 50 г, температурасы 25 °С алюминий қасықты температу- реді:
расы 75 °C ыстық суға салса, қасық қанша жылу мөлшерін алады,
3. Массасы 200 г затты 12 °C-ден 16 °С-ге қыздыру үшін 304 Дж жылу
Мелері кетті. Заттың меншікті жылусыйымдылығын анықтаңдар.
Скажите

дядялёняййццйуйу дядялёняййццйуйу    3   04.10.2020 23:57    62

Ответы
Витуся111 Витуся111  05.10.2020 01:01

2. Берілгені:

m=50г=0,05кг

t1=25°C

t2=75°C

c=920Дж/кг×°С(алюминий)

Табу керек: Q-?

Шешуі: Q=cm(t2-t1) Q= 920Дж/кг×°С× 0,05кг(75°C- 25°C)= 920Дж/кг×°С×0,05кг=46Дж/°С

75°С-25°С=50°С

46Дж/°С×50°С=2300Дж= 2,3 кДж

Жауабы: 2,3 кДж

3. Берілгені:

m=200г=0,2кг

t1=12°C

t2=16°C

Q=304Дж

Табу керек: c-?

Шешуі: Q=cm(t2-t1) c=Q/m(t2-t1)

c= 304Дж/0,2кг(16°C-12°C)= 0,2кг×4°C= 0,8кг×°С

304Дж/0,8кг×°С=380Дж/кг×°С (жез)

Жауабы: 380Дж/кг×°С(жез)

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Физика