1.Яку масу урану витрачає за годину атомна електростанція потужністю 5000 МВТ 3 ККД 20%, якщо під час поділу одного атома урану-235 виділяється 3,2x 10 " Дж енергії.

vika2007 vika2007    2   22.02.2023 07:37    0

Ответы
Vakluver Vakluver  22.02.2023 07:38

ответ: Для вирішення цього завдання треба використати наступну формулу:

Е = P * t,

де Е - енергія, відповідна витратам урану за певний час t, P - потужність АЕС.

Спочатку потрібно перевести потужність з МВт в Дж/с:

5000 МВт = 5000 * 10^6 Вт = 5 * 10^9 Вт

Тепер можемо обчислити кількість енергії, що виділяється за годину:

Е = 5 * 10^9 Вт * 3600 с = 1.8 * 10^13 Дж/год

Так як ККД АЕС становить 20%, то тільки 20% енергії відповідно використовується, а решта втрачається в процесі.

Тому маса урану, що витрачається за годину, буде рівна:

m = Е / (ε * ΔE),

де ε - ККД АЕС, ΔE - енергія, що виділяється під час поділу одного атома урану-235.

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

m = 1.8 * 10^13 Дж/год / (0.2 * 3.2 * 10^10 Дж) ≈ 2.8 * 10^4 годинно.

Отже, АЕС потужністю 5000 МВт витрачає приблизно 2.8 * 10^4 годинно урану.                            

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Физика