ЭТО За 10 ручок і 6 олівців разом заплатили 42 грн. Скільки коштує одна ручка і один олівець окремо , якщо 5 ручок дорожчі за 3 олівці на 9 грн .
ЗАРАНЕЕ ЗАЙКА~

phyf phyf    3   20.05.2020 23:59    5

Ответы
Fiza15 Fiza15  15.10.2020 03:25

3;2

Объяснение:

Пусть х буде коштувати 1 ручка, а 1 олівець буде коштувати у, 10 ручок та

6 олівців коштує 42 грн., тобто 10х+6у=42. А 5 ручок дорожче за 3 олівці на 9грн., тобто 5х-3у=9

Складаємо систему рівнянь

{10х+6у=42

{5х-3у=9 множимо на 2

{10х+6у=42

{10х-6у=18

Метод додавання

10х+10х+6у-6у=60

20х=60

х=60/20

х=3 (грн.) Коштує 1 ручка

Підставляємо значення х в одно із рівнянь

5х-3у=9

5×3-3у=9

-3у=9-15

-3у=-6 множимо на (-1)

3у=6

у=6:3

у=2 грн. коштує 1 олівець

Відповідь: один олівець коштує 2 гривні, а одна ручка коштує 3 гривні.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Алгебра