човен за 3год руху проти течії річки і 2,5год за течією проходить 98км. Знайдіть власну швидкість човна і швидкість течії, якщо за 5год руху за течією він проходить на 36км, більше, ніж за 4год проти течії річки.​

VictorTsoy1962 VictorTsoy1962    1   17.09.2020 17:23    0

Ответы
вася780 вася780  17.10.2020 17:23

V - скорость катера

Vt - скорость течения

составим уравнения

(V-Vt)*3 + (V+Vt)*2.5 = 98

(V+Vt)*5 = 36+ (V-Vt)*4

3V-3Vt + 2.5V+2.5Vt = 98

5V+5Vt = 36+ 4V-4Vt

5.5V-0.5Vt = 98

V+9Vt = 36 V= 36 - 9Vt

5.5*(36 - 9Vt) - 0.5*Vt = 98

- 50Vt= 98 - 198

Vt = 2 км/ч

V= 36 - 9*2= 18 км/ч

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ