складіть речення використавши прийменник з іменником у формі родового відмінка

abc71 abc71    3   07.04.2021 10:33    1

Ответы
dashagor2 dashagor2  07.05.2021 10:33

Йому було складно виконати це завдання без вчительки

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
danikru56 danikru56  07.05.2021 10:33

 

библиотека

материалов

 

ДОБАВИТЬ В ИЗБРАННОЕ

   

Тема.Вживання іменників з прийменниками в різних відмінках.

Мета. Розширювати знання учнів про закінчення іменників у множині; розвивати вміння правильно вживати прийменники з іменниками в різних відмінках;удосконалювати вміння будувати текст – міркування та навички грамотного письма; виховувати любов до рідної мови, природи рідного краю.

Обладнання. «Ромашка» - на пелюстках завдання з мови; прислів`я.

Хід уроку

І.Організація класу

Будемо на уроці дружно працювати,

Всі закінчення в словах дружно визначати

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Мозкова атака.

- Що таке іменник?

-Як змінюються іменники?

-Що є початковою формою іменників?

- Які чергування приголосних і голосних відбувається при відмінюванні іменників в однині?

- Іменники якого роду і в яких відмінках мають різні закінчення? Наведіть приклади.

- У яких відмінкових формах іменників відбувається подовження кінцевих приголосних звуків основи?

- Які закінчення мають іменники в називному відмінку множини?

Визначте основу і закінчення у слові «Гаї»

Як ви важаєте , яка тема уроку сьогоднішнього?

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

Табл.1                                                          

Вживання прийменників з іменниками у різних відмінках.

Відмінок

Питання

Прийменник

Н.в.

Хто ? Що ?

-

Р.в. 

Кого? Чого?

Без, від, з, біля

Д.в.

Кому ? Чому?

-

З.в.

Кого ? що ?

Про, на, за, по

О.в.

Ким ? чим ?

Перед, під, за, над

М.в.

Кому? Чому ?

На, в, по, при

 Колективна робота учнів у групах.

Учні отримують пам’ятки колективної роботи.

Пам’ятка продуктивної праці.

1.Уважно прочитай завдання.

2.Працюй, не заважаючи іншим.

3.Вислуховуй думку кожного члена групи.

4. Вкладайся у відведений час.

5. Презентувати дослідження можуть всі члени групи.

                            Текст

Журавель

 Восени діти знайшли в кущах журавля. Його товариші давно відлетіли у вирій, а він залишився. У птаха було поранене крило. Діти принесли журавлика додому. Вправили йому крильце і стали доглядати. Журавель одужав.

  Прийшла весна. Птах ходив городом, постійно поглядаючи вгору. Одного дня він побачив журавлиний ключ. Журавель замахав крилами та полетів наздоганяти його.

Объяснение:

що найчастіше в тексті вживається Називний відмінок. Він виконує називну функцію.

ПОКАЗАТЬ ОТВЕТЫ
Другие вопросы по теме Українська мова