Українська література 6 клас - Конспекти уроків - Посібник для вчителя Н.М. Демчук - 2015 рік
Характеристика образу головного героя Климка Джури
Мета: до учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору.
Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина у світі!
Леся Воронина
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
ІІ.Актуалізація та корекція опорних знань, умінь, навичок.
1. Клоуз-тести.
1. Зброя проти синьомордів, яку запропонував Климко батькам... (Мухи.)
2. Інструмент, який знайшов батько з хлопцями в піраміді... (Дримба.)
3. Під час гри на дримбі до піраміди зліталися... (хмари оскаженілих комах.)
4. Основна мета прибульців на Землі — це... (зробити з людей рабів, які працюватимуть на мушиних фермах.)
5. Климко назвав б пересування пірамідою... (пірамідосер-фінгом.)
6. Усі представники роду Джур втаємничені... (у прадавні секрети характерництва.)
8. Помічником синьомордих прибульців серед людей виявився... (Сашко Кактус.)
9. Бабуся Соля дала рятівникам... (маленьку полотняну торбину із насінням квітів.)
10. На дні полотняної торбинки була... (записка від бабусі Соломії.)
11. Подумки Климко наказав прибульцям... (повертатися додому і ніколи не повертатися на Землю.)
12. Найуспішніший засіб від переляку бабуся клала... (в пиріжки для Климка.)
2. Гра "Впізнай героя".
1. "... Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів". (Клим Джура.)
2. "лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала квіточки у вазонах". (Бабуся Клима.)
3. "винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від вірусу страху". (Бабуся.)
4. "...засмага на їхніх обличчях була така густа, що вони стали схожими на кочівників пустелі — берберів." (Тато й мама.)
5. ‘‘...про мою бабусю він говорить з величезною повагою й захопленням". (Жук.)
6. "... він став схожий на гібрид жирафи з орангутангом. Тобто виріс одразу на дві голови й накачав м'язи, як у Шварценеґґера!" (Сашко Смик)
7. "... Один із хлопців кругловидий, зі смішними, довгими, мов у зайця передніми зубами. А другий, чорнявий, з чорними як смола очима й густими насупленими бровами". (Жук і Заєць.)
8. "...У великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння". (Синьоморди.)
9. "Він завжди понад усе любив гроші і владу. Після літніх канікул він не вилазив із салону ігрових автоматів — програвав щодня купу грошей...". (Сашко Смик.)
10. "... перед нашестям синьомордів ми були цирковими акробатами". (Жук і Заєць.)
ІІІ.Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація уміння школярів.
1. Слово вчителя.
Хто з нас не уявляв хоч раз себе суперагентом, який рятує Всесвіт від прибульців? Хто з нас не мріяв про подорожі в часі і про розкриття неймовірних таємниць? Хто з нас не хотів би бути членом якогось таємного товариства? Товариства ТТБ! Мріяв про це і Клим Джура, звичайний український хлопчик, який одного чудового ранку опиняється в штабі Таємного Товариства Боягузів.
Та завдяки сміливості хлопчика Климка космічні прибульці переможені, засіб від страху знайдений. Климко Джура — справжній герой, але чи завжди він був таким? Сьогодні ми спробуємо простежити зміни в поведінці і характері головного героя, з'ясуємо, як йому вдалося побороти свій страх і з боягуза перетворитися на героя. Можливо, і нам колись доведеться зіткнутися з подібними ситуаціями, адже у житті буває по-різному. Однак ми завжди повинні залишатися гідними звання людини.
2. Учні записують тему уроку в зошити.
3. "Методика одного речення". Робота з епіграфом.
Учитель. Поясніть слова епіграфа нашого уроку. Яким чином ці слова пов'язані з образом головного героя повісті — Климом?
Українська література 6 клас - Конспекти уроків - Посібник для вчителя Н.М. Демчук - 2015 рік
Характеристика образу головного героя Климка Джури
Мета: до учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору.
Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина у світі!
Леся Воронина
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
ІІ.Актуалізація та корекція опорних знань, умінь, навичок.
1. Клоуз-тести.
1. Зброя проти синьомордів, яку запропонував Климко батькам... (Мухи.)
2. Інструмент, який знайшов батько з хлопцями в піраміді... (Дримба.)
3. Під час гри на дримбі до піраміди зліталися... (хмари оскаженілих комах.)
4. Основна мета прибульців на Землі — це... (зробити з людей рабів, які працюватимуть на мушиних фермах.)
5. Климко назвав б пересування пірамідою... (пірамідосер-фінгом.)
6. Усі представники роду Джур втаємничені... (у прадавні секрети характерництва.)
7. Прибульці сховали бабусю Соломію в... (старому будиночку, де лагодять взуття.)
8. Помічником синьомордих прибульців серед людей виявився... (Сашко Кактус.)
9. Бабуся Соля дала рятівникам... (маленьку полотняну торбину із насінням квітів.)
10. На дні полотняної торбинки була... (записка від бабусі Соломії.)
11. Подумки Климко наказав прибульцям... (повертатися додому і ніколи не повертатися на Землю.)
12. Найуспішніший засіб від переляку бабуся клала... (в пиріжки для Климка.)
2. Гра "Впізнай героя".
1. "... Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів". (Клим Джура.)
2. "лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала квіточки у вазонах". (Бабуся Клима.)
3. "винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від вірусу страху". (Бабуся.)
4. "...засмага на їхніх обличчях була така густа, що вони стали схожими на кочівників пустелі — берберів." (Тато й мама.)
5. ‘‘...про мою бабусю він говорить з величезною повагою й захопленням". (Жук.)
6. "... він став схожий на гібрид жирафи з орангутангом. Тобто виріс одразу на дві голови й накачав м'язи, як у Шварценеґґера!" (Сашко Смик)
7. "... Один із хлопців кругловидий, зі смішними, довгими, мов у зайця передніми зубами. А другий, чорнявий, з чорними як смола очима й густими насупленими бровами". (Жук і Заєць.)
8. "...У великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння". (Синьоморди.)
9. "Він завжди понад усе любив гроші і владу. Після літніх канікул він не вилазив із салону ігрових автоматів — програвав щодня купу грошей...". (Сашко Смик.)
10. "... перед нашестям синьомордів ми були цирковими акробатами". (Жук і Заєць.)
ІІІ.Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація уміння школярів.
1. Слово вчителя.
Хто з нас не уявляв хоч раз себе суперагентом, який рятує Всесвіт від прибульців? Хто з нас не мріяв про подорожі в часі і про розкриття неймовірних таємниць? Хто з нас не хотів би бути членом якогось таємного товариства? Товариства ТТБ! Мріяв про це і Клим Джура, звичайний український хлопчик, який одного чудового ранку опиняється в штабі Таємного Товариства Боягузів.
Та завдяки сміливості хлопчика Климка космічні прибульці переможені, засіб від страху знайдений. Климко Джура — справжній герой, але чи завжди він був таким? Сьогодні ми спробуємо простежити зміни в поведінці і характері головного героя, з'ясуємо, як йому вдалося побороти свій страх і з боягуза перетворитися на героя. Можливо, і нам колись доведеться зіткнутися з подібними ситуаціями, адже у житті буває по-різному. Однак ми завжди повинні залишатися гідними звання людини.
2. Учні записують тему уроку в зошити.
3. "Методика одного речення". Робота з епіграфом.
Учитель. Поясніть слова епіграфа нашого уроку. Яким чином ці слова пов'язані з образом головного героя повісті — Климом?
Объяснение: