Прокоментуйте, як зрозумiти, що розлука з матiр'ю - смертне страждання (С. Чернiлевського ,, Забула внучка в баби черевички", що розлучення з внучкою для бабусi було хвилюючим.
Мета: стисло ознайомитися з життєвою і творчою долею С. Чернілевського, проаналізувати його програмові поезії, а саме: визначити ідейно-тематичне спрямування, художні особливості, з’ясувати їх значення; розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, їх мовну грамотність; вміння виразно і усвідомлено читати вірші; прокоментувати відчуття, висловлені в цих творах, співвіднести їх із власними, пережитими особисто; виховувати почуття поваги, любові до творчості С. Чернілевського, батьків, рідної оселі, близької людини, рідного краю; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет С. Чернілевського, малюнки учнів, бібліотека творів письменника, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Бесіда за питаннями:
✵ Дайте визначення поезії як літературному жанру. (Поезія (від гр. poilo — роблю, творю) — особлива організація художньої мови, яка відзначається ритмом і римою — віршовою формою. Почасти термін «поезія» вживається у значенні «твори різних жанрів у віршах»).
Всі публікації щодо:
Чернілевський Станіслав
Мета: стисло ознайомитися з життєвою і творчою долею С. Чернілевського, проаналізувати його програмові поезії, а саме: визначити ідейно-тематичне спрямування, художні особливості, з’ясувати їх значення; розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, їх мовну грамотність; вміння виразно і усвідомлено читати вірші; прокоментувати відчуття, висловлені в цих творах, співвіднести їх із власними, пережитими особисто; виховувати почуття поваги, любові до творчості С. Чернілевського, батьків, рідної оселі, близької людини, рідного краю; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет С. Чернілевського, малюнки учнів, бібліотека творів письменника, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Бесіда за питаннями:
✵ Дайте визначення поезії як літературному жанру. (Поезія (від гр. poilo — роблю, творю) — особлива організація художньої мови, яка відзначається ритмом і римою — віршовою формою. Почасти термін «поезія» вживається у значенні «твори різних жанрів у віршах»).
Объяснение:
ну вот смотри